Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 
 
 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo
Chcielibyśmy zakomunikować, że w naszych Gabinetach rozszerzamy zakres oferowanych Państwu usług o metodę Kinesio Tapingu, która przebojem zdobyła świat medycyny sportowej i rehabilitacyjnej.Kinesio Taping stworzony został przez dr Kenzo Kase prawie 35 lat temu w Japonii, stanowi wysoki standard w dziedzinie rehabilitacyjnego Tapingu terapeutycznego. Opatentowana przez Międzynarodową Towarzystwo Kinesio Tapingu (KTA) wykorzystuje wyjątkową strukturę taśmy do leczenia schorzeń mięśni i redukcji obrzęków.Jak działa Kinesio Taping
Kinesio Taping łagodzi ból i ułatwia drenaż limfatyczny poprzez mikroskopijne uniesienie skóry. Nałożenie taśmy powoduje pofałdowanie skóry, zwiększając przestrzeń środmiąższową. W rezultacie nacisk i podrażnienie receptorów nerwowych i sensorycznych jest redukowane, co prowadzi do złagodzenia bólu. Obciążenie systemu limfatycznego jest stopniowo redukowane, ułatwiając swobodny drenaż.


Na czym polega metoda Kinesio Taping-u
Kinesio Taping polega na nakładaniu taśm na i wokół mięśni w celu wspomagania lub hamowania napięcia mięśniowego. Technika wspomagania polega na symulacji skurczów mięśni w pełnym istniejącym zakresie ruchu dla uzyskania optymalnej aktywności fizycznej. Technika hamowania polega na redukcji napięcia mięśniowego np. w zespołach przeciążeniowych.

Hamowanie mięśni
Naklejanie taśmy rozpoczynamy od przyczepu końcowego mięśnia i prowadzimy do początkowego. Stosowane w celu rozluźnienia przemęczonych mięśni

 Wspomaganie mięśni
Naklejanie taśmy rozpoczynamy od przyczepu końcowego mięśnia i prowadzić w kierunku początkowego
Stosowane w celu stymulacji słabszych lub rzadziej używanych mięśni


Dodatkowo zastosowanie technik korekcyjnych takich jak: mechaniczna, limfatyczna, więzadłowo/ścięgnowa, powięziowa, przestrzenna i funkcjonalna może wspomagać wymienione wyżej techniki podstawowe.

Podstawy metody Kinesio Taping-u

 • Nałożenie taśmy na mięśnie i wokół nich wspomaga ich pracę i zapobiega nadmiernemu napinaniu.
 • Rozciągnięcie taśmy lub obszaru dolegliwości w celu utworzenia przestrzeni pod skórą i uzyskania pożądanego efektu na układzie mięśniowym.
 • Powoduje zmianę w głębszych warstwach powięzi poprzez oddziaływanie na skórę i mięśnie.
 • Tworzy przestrzeń podskórną poprawiając krążenie i drenaż limfatyczny.
 • Zastosowanie szeregu technik korekcyjnych pozwala na właściwe funkcjonowanie mięśni i stawów.
 • Kojenie bólu poprzez oddziaływanie na jego źródło i efekty.
 • Stosowanie pojedynczych pasów w kształcie litery “I”, jak i modyfikacje na kształt litery “X”, “Y” lub innych wyspecjalizowanych kształtów.
 • Stosowanie taśmy bez napięcia w celu utworzenia ciągu w kierunku podstawy.

Taśmy Kinesio

Dr Kenzo Kase postanowił stworzyć nową wersję swojego legendarnego produktu. Nowa taśma Kinesio TEX GOLD FP zawiera rewolucyjną technologię Finger Print, która imituje linie papilarne ludzkiej skóry. Poprawiona została przyczepność, klej jak i grubość taśmy. Dzięki temu jest to najdoskonalszy produkt jaki stworzył Dr Kenzo Kase. Do tego jest opatentowany na całym świecie, by chronić innowacyjność produktów Kinesio. Nowe TEX GOLD FP został stworzony głównie z myślą o profesjonalnych terapeutach – na nich pracujemy w naszych Gabinetach.

Kolory taśm:

 • beżowy,
 • niebieski,
 • różowy,
 • czarny,
 • biały (nowość)


 

ZAPRASZAMY DO NASZEGO GABINETU

 

 

 

Aby czerpać radość życia !!!


 


CENTRUM ODCZULANIA I TERAPII BIOREZONANSOWYCH

BIO-NATURAL
ul. Kolejowa 71
75-108 Koszalin
(Przychodnia, gab.16, Ip.)

tel. 94 71 51 147
kom. 600 057 713, 661 120 418

Gabinet czynny :

Koszalin
poniedziałek - piątek: 9:00 -18:00

Kołobrzeg
poniedziałek: 10:00 - 17:30

Słupsk
wtorek : 10:00 - 18:00

Gdynia
środa: 10:00 - 18:00

Szczecinek i Piła
piątek : 10:00 - 18:00


rejestracja telefoniczna:
9:00 - 18:00

do Gabinetu w Koszalinie:
tel. 94 71 51 147
kom. 661 120 418

do Gabinetów w Kołobrzegu, Słupsku, Gdyni, Szczecinku i Pile:
kom. 600 057 713

 

 


 
   

copyrights Lixen 2012