Nordic Walking

Szanowni Państwo

 

Pewnie się dziwicie, co na stronie o biorezonansie robi Nordic Walking?
Już wyjaśniam : jako terapeuta i instruktor prowadzący Szkółkę Nordic Walking propaguję zdrowy styl życia, którego głównym elementem jest ruch. Zarówno medycyna akademicka jak i terapie naturalne bez wątpienia powinny promować i propagować ruch, jako element zapobiegawczy.
Stara zasada rzymska mówi:

Ruch może zastąpić wiele lekarstw, natomiast nie wszystkie lekarstwa zastępują ruch.

Chodzenie z kijkami jest w moim odczuciu tą formą rekreacji ruchowej, która powoduje, że zegar biologiczny zaczyna się cofać. Wszyscy uprawiający Nordic Walking bez wyjątku potwierdzają, że czują się młodziej w myśl zasady WIEK – 20lat. Poza odciążeniem stawów i kręgosłupa, poprawą wydolności, znacznym spalaniem kalorii, samoregulacją ciśnienia krwi i wspomaganiem serca, marsz z kijkami powoduje, że wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia, które sprawiają, że smutek i zgiełk dnia codziennego zostawiamy za sobą. To powoduje, że od takiego stanu po prostu się uzależniamy, co sprawia : kto raz zacznie chodzić z kijkami ten już nigdy nie przestaje.

Problemem zawsze jest znalezienie czasu, aby się trochę poruszać, ale wierzcie mi warto, bo w myśl starego przysłowia chińskiego :

Ten kto myśli, że nie ma czasu dla swojego zdrowia, prędzej czy później będzie musiał znaleźć czas dla swoich chorób

Zapraszam również do odwiedzania mojej strony „kijkowej”: www.centrum-nordic-walking.pl , gdzie dokładniej opisuję fenomen jakim jest Nordic Walking.
Szanowni Państwo – w naszym Gabinecie służę również pomocą w doborze kijków, ustawianiu wysokości itp.. Można również na miejscu zakupić kijki aluminiowe, składane 2 częściowe oraz kijki z tworzywa sztucznego, 1-cześciowe renomowanej firmy ONE WAY.

Serdecznie zapraszam.
Piotr Czarnota