Rzuć palenie z Nami !!!

TERAPIA ANTYNIKOTYKOWA

Pragniemy Państwu przedstawić jedną z  metod zwalczania głodu nikotynowego przy użyciu najnowszego aparatu biorezonansowego  BICOM Optima

 

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM Optima. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.
Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano.

W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.
Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć.
Najważniejszym więc zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zarwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.
Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

DLACZEGO WARTO RZUCIĆ PALENIE?


Czy chcesz dołączyć do 3 mln ludzi, którzy umrą w tym roku na choroby związane z paleniem tytoniu?

Jeżeli nie masz takich planów pomyśl, czy nie nadszedł już czas rzucenia tego zgubnego nałogu.
Palenie tytoniu jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych naszych czasów. Polacy znajdują się w światowej czołówce w ilości wypalanych papierosów. Wiedząc o tym, koncerny tytoniowe prześcigają się w ilości i agresywności reklam swoich wyrobów, co prowadzi do dalszego wzrostu konsumpcji papierosów w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że Ty także musisz ulegać pokusie zapalenia, bo tak robi ładna dziewczyna na reklamie, aktor w filmie czy ludzie z Twojego najbliższego otoczenia. Ty możesz rzucić! Jesteś przecież silniejszy od innych, potrafisz walczyć ze swoimi słabościami i nie dajesz się oszukiwać producentom wyrobów tytoniowych.
Wielu Polaków już zerwało z paleniem. W 1997 r. już co czwarty dorosły mężczyzna był eks-palaczem, a ponad 30% dorosłych mężczyzn nigdy nie paliło. Od tego czasu odsetek ten uległ dalszemu wzrostowi, a dzięki Tobie powiększy się znowu. Uzależnienie od papierosów ma charakter nie tylko fizyczny, ale także psychiczny. Dlatego tak ważna jest stanowcza decyzja palacza o zerwaniu z nałogiem. Podjęcie takiej decyzji jest już samo w sobie przejawem silnej woli, ale najważniejsza jest wytrwałość w dążeniu do zamierzonego celu. Na rzucenie palenia nigdy nie jest za późno. Nawet po wielu latach trwania w nałogu Twój organizm jest w stanie naprawić wyrządzone przez tytoń szkody. Jeżeli szybko się męczysz, brakuje Ci tchu, masz problemy z bezsennością, przyczyną Twoich dolegliwości wcale nie musi być Twój wiek, ale właśnie palenie tytoniu. Nie musisz czuć się tak źle, gdy zerwiesz z nałogiem przekonasz się, że był on przyczyną Twojego ciągłego zmęczenia i osłabienia.

Twój organizm ma duże zdolności do samooczyszczania i regenerowania.
Zastanów się, czy dla tych kilku minut przyjemności, które daje Ci zapalenie papierosa, warto żyć gorzej i umierać wcześniej niż osoba która nie pali? Decyzja należy do Ciebie.

Uwaga: U ponad 90% procent pacjentów terapia może być efektywna już po pierwszej wizycie. Skuteczność terapii nie jest gwarantowana w każdym przypadku i kilka procent pacjentów może wymagać „poprawki”, czyli drugiej wizyty.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła we wtorek 8 grudnia start nowej kampanii, która ma być prowadzona przez cały 2021 rok. Skierowana jest m.in. do Polaków, ale zasięg będzie miała globalny. O co chodzi?

Nowa kampania WHO ma zachęcić palaczy do rzucenia nałogu. 

Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła wyzwanie “Commit to Quit” na WhatsAppie. Opublikowano także dokument o znaczącym tytule: „Ponad 100 powodów, dla których warto rzucić palenie”. To odpowiedź na potrzeby 780 mln ludzi z całego świata, którzy twierdzą, że chcą rzucić palenie, ale do tej pory nie otrzymywali dostatecznego wsparcia.

więcej:

https://www.o2.pl/informacje/odezwa-who-do-polakow-i-nie-tylko-smiertelne-zagrozenie-6584124010216128a